Contact Info

 • LAKESIDE CAPITAL PARTNERS

  Lakeside Capital Partners, Batı Avrupa, Amerika Birleşik Devletleri ve Avrasya pazarlarındaki stratejik ittifaklarla, özellikle  yakın işbirliği içinde çalışmaktadır. Bu ittifaklar sayesinde yönetim, pazar görüşüne ve yerel pazarlara engelsiz bir girişe sahip olur ve bu sayede kaynak bulma işlemleri için sağlam bir temel sağlanır ve kişiye özel finansman çözümleri oluşturulur.
  www.lakesidecapital.nl

 • TIPPIN COOPERATION

  Tippin Corporation is a Canadian company founded in 1996 to develop significant properties. The company is wholly owned by Tippin Holdings and has invested in seven countries on three continents. Since 2006 the company has focused on Central and Eastern Europe. In 2022, Starson Group A.Ş. A cooperation agreement has been signed with Turkey to evaluate the opportunities in Turkey.
  PHILOSOPHY
  We believe that “architecture is a useful art” and address our instinctive desire for sensory stimulation, prestige and identity.
  STRATEGY
  We invest in capitals experiencing positive socio-economic change. The portfolio is located in Berlin, Budapest, Belgrade and Tbilisi.
  YIELD
  Kuruluşundan bu yana şirket, yatırımını geri verdi. Şirket, büyük projelere özel sermaye, bağış ve emeklilik fonlarıyla ortak yatırım yapmaktadır.

  www.tippin.net

en_USEnglish